wtorek, 25 grudnia 2012

... o mądrą adopcję ...

           Minął juz czas prezentów wigilijnych, czasami nieprzemyślanych, np mały kotek lub psiak. Oby Wam sie  dobrze RAZEM żyło z miłością jaką zwierzak da człowiekowi i jaką człowiek powinien potrafić i chcieć odwzajemnić. Jeżeli jednak ten sam człowiek nie jest w stanie lub nie potrafi pokochać swojego pupila, lepiej niech nie zabiera do domu "zwierzaka" .... którego za chwilę odda do schroniska.

           Po Świetach, już rozsądnie i z jasnym umysłem ten kto potrafi pokochać zwierzęcego przyjaciela  i chce się nim zająć na dobre i na złe powinien przemyśleć adopcję ..... adopcję kota!!!!
KOT to wspaniały przyjaciel, przytulasek o mądrych oczach, puchaty, mięciutki, cieplutki. Nie jest wymagający - wystarczy jedzonko, woda i czysta kuweta, ponad to przyjazne dłonie człowieka, które nakarmią, wymiziają i zabawią koteczka. Przede wszystkim powinien to być człowiek który da duuużo miłości i ciepła  ... przyjacielowi.
Kto nie ma kota nie wie co traci .... a najlepiej jak są dwa  kociaki :-)))

Czekamy na Święta

Chociaż chodzimy na czterech łapach,
Mówi się o nas: boże stworzenia,
My też lubimy choinki zapach
W Święta Bożego Narodzenia.
Życzymy ludziom, by zrozumieli
Coś, co jest proste i łatwe:
Że się cudownie miłością dzielić,
Tak jak w Wigilię opłatkiem.
Gdy Ziemia w blasku gwiazdy utonie,
W oczach pojawiają się łzy,
Czy też będziemy w rodzinnym gronie?
Czekamy… Koty i ...

Dla każdego kto jest z Wielkopolski lub okolic polecam domek /przytulisko-schronisko/ z kotami w Trzciance .... czekają tam na Was takie pięknoty w różnym wieku... wszystkie wspaniałe ...

 autor zdjęcia : wolontariusz placówki


12 komentarzy:

 1. Dziękuję :-)
  Mam takie dwa kotki i chciałabym, aby inne zwierzaki też znalazły domy ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojj, jak ja bym chciała adoptować drugiego kota! Na razie nad tym pracuję i co jakiś czas poruszam temat w rozmowach z mężem. Może w końcu się zgodzi... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby się udało .... DWA zawsze czują się pewniej i bezpieczniej :-)))

   Usuń
  2. Ja to wiem i mąż też wie, ale ma wątpliwości ze względu na nasz tryb życia, kolejne planowane i nieplanowane przeprowadzki itd.

   Usuń
  3. Rozumiem ... tez nie znam scenariusza w moim zyciu i jak to się ma do koteczków. Też stanowi to moje zmartwienie... dlatego rozumiem Was doskonale ....

   Usuń
 3. Piękny post Alison... :)!... Kotków jest jednak więcej niż ludzi o dobrych sercach :(... Warto jednak nagłaśniać, przypominać i zachęcać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, że o tym napisałaś! :-)) Każdy z moich kociaczków był ,,uratowany''.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oby więcej ludzi przede wszystkim CHCIAŁO ratować te piękne i mądre zwierzaki ....

   Usuń
  2. Właśnie. Zamiast ich ,,wyrzucać''. Ludzie adoptują małe kociaki, bo uważają, że są słodkie i urocze. Nie zdają sobie sprawy, że przyjęcie do domu kota to również mnóstwo nowych obowiązków, którym trzeba umieć sprostać.

   Usuń
 5. Mądre słowa - oby tak jeszcze do ignorantów dotarły to byłoby super !

  OdpowiedzUsuń