czwartek, 4 października 2012

Światowy Dzień Zwierząt ... "KAŻDEGO DNIA".


Dziś mieliśmy "Światowy Dzień Zwierząt" - wszystkich zwierząt. 

Jednak skupię się na zwierzętach mi najbliższych  - na kociakach. Odkąd mam dwa , co raz bardziej je kocham, rozumiem, szanuję, ale też co raz mniej rozumiem i szanuję ludzi którzy traktują koty / i nie tylko koty/ jak śmieci. Tak wiele czyta się o topieniu kociąt, o przywiązywaniu psów w  lesie do drzew  /porzucaniu/, o udręce cierpiacych koni w drodze do Morskiego Oka .... mozna by tak wymieniać w nieskończoność ...

Chciałabym, aby każdego dnia był dzień zwierząt, aby codziennie były szanowane, otoczone troską, aby  kociaki znajdowały dom i dobrych ludzi .....


 Moje słodziaki - mam nadzieję, że szczęśliwe :-)))


12 komentarzy:

 1. Wyglądają na bardzo! szczęśliwe :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Absolutnie dzień zwierząt powinien być codziennie. Codziennie powinniśmy o nie dbać, kochać i przejmować się losem tych bardziej potrzebujących.
  A Twoje na pewno są szczęśliwe :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam ... tyle krzywdy się wyrządza zwierzakom ...

   Usuń
 3. Taka refleksja mnie tylko naszła. Z okazji różnych dni, rocznic, światowego coś tam coś tam, ujawniają się liczne organizacje, fundacje. Drukują plakaty, robią kampanie... ale gdzie one są na co dzień? Biedne zwierzę czy dziecko potrzebuje zjeść, ciepła, miłości tylko w ten jeden dzień? Zamiast drukować tysiące plakatów, prowadzić kampanie ze setki tysięcy złotych, dawać pieniądze podejrzanym instytucjom, można by te fundusze spożytkować codziennie na choćby dokarmianie okolicznych bidulków. Już szczytem hipokryzji są tzw. ekolodzy, drukujący globalnie miliony materiałów (plakaty/ulotki/kalendarze/gadżety) w obronie np. lasów deszczowych. K..źwa, ile lasu trzeba wyciąć by głosić ratowaniu lasu?

  Tak, dzień zwierząt powinien być każdego dnia w roku, przede wszystkim w naszych sercach, poparty konkretnymi czynami a nie pięknymi hasłami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to...!!!
   Ten kto codziennie dokarmiając zwierzaki więcej pomaga niż ci pseudo ekolodzy w medialnych tubach...
   Kropla drąży skałę ... i od małego dzieci trzeba uczyć, a to już inny temat ...

   Usuń
 4. Twoje są na pewno szczęśliwe i oby takich zwierząt było jak najwięcej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja banderoza to szczęściarze ... życzę tego wszystkim kociakom i psiakom :-)))

   Usuń
 5. W dalszym ciągu, wielu ludzi uważa, że kot sam się wyżywi, a pies powinien pracować na krótkim łańcuchu. Telewizja powinna częściej poruszać tę sprawę, a nie wałkować przez dzień cały tę samą relację o sportowcu, polityku.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Haniu, to pani jest dla mnie wzorem opiekuna kociastych :-)))
   Kocha Pani swoje kociaki działkowe, dba o nie, ma zawsze dla nich czas i nie ważna jest pogoda, o kotkach trzeba pamietać bo czekają.
   Na działkah jest niebezpiecznie to i zmartwienie większe.
   Śledzę losy Bolusia, Tosi, Malinki, Lusia i innych od dawna i zawsze z niepokojem czekam na relację ... czy się któremus kotkowi cos nie stało.
   Trzymam kciuki za Was wszystkich :-)
   Ma Pani rację mało uczy się w mediach, miłosci i szacunku do zwierząt ... ale to już smutny temat.

   Usuń
 6. Ilez razy mi sie serce lamie jak widze te smutne pysie w schroniskach/ na stronach internetowych takich przytulisk.. Zaluje,ze czlowiek jest najgorszym stworzeniem na ziemi, ktore innym istnieniom zgotowal mizerny los.. Czym taki psiak, czy kotek, czy kon zawinil swojemu wlascicielowi,ze traktuje go jak przedmiot? Dlaczego nasz najlepszy przyjaciel pies- przywiazywany jest do budy? Czemu kot jest traktowany jak maszyna do zabijania myszy na wsi? Czemu kon jest przydatny,gdy jest w pelni sil, a pozniej musi isc na rzez? Przeciez to tak samo czujace i myslace istnienia jak my,czy wlasnego brata bysmy tak bili i glodzili..?

  S.

  OdpowiedzUsuń
 7. Był taki okres w historii gdy człowiek człowieka masowo zamykał i traktował gorzej niż zwierzę. Masz rację człowiek to najgorsze stworzenie na ziemi i zdolne o strasznych okropieństw - teraz też. Jednak na szczęście są tez luzie /trochę ich mało/, którzy potrafią chcą pomóc chociaż części zwierzaków ... często są bezsilni ...

  Patrz http://www.facebook.com/home.php?#!/RatujmyKonieZMorskiegoOka

  OdpowiedzUsuń